Modeliavimas

Šiandien statybos ir energetikos sektoriuje, siekiant užsibrėžtų rezultatų svarbu naudojamų modeliavimo technologijų kompleksiškumo išnaudojimas. Naudojant pažangias ir pripažintas priemones, skaičiavimų atlikimas modeliuojant yra tikslus, atitinkantis keliamus aukštus reikalavimus, leidžiantis įvertinti galimas rizikas bei pagrįstai priimti sprendimus.

Pasinaudodami modeliavimo rezultatais, padedame projektavimo komandai užtikrinti pasirenkamų sprendimų paprastumą, nuspėjamumą ir tvarumą siekiant atitikti nuolatos kintančius reikalavimus, keliamus pastatui per jo gyvavimo laikotarpį.

Kompetentingi inžinieriai yra įvaldę įvairius modeliavimo įrankius, tarp jų IES VE, NRG PRO, PHPP, EED, DIALUX. Tikslingai ir laiku atliekamas modeliavimas ir jo dėka gaunami duomenys yra vertingas informacijos šaltinis, suteikiantis pagrindą atlikti detalias ir pagrįstas analizes vėlesniuose projektavimo etapuose.

Atliekame:

  • Modeliavimas pagal energinio naudingumo sertifikavimo metodiką. Jau pradinėje projektavimo stadijoje numatomos racionalios priemonės ir sprendimai, užtikrinantys A arba aukštesnę energinio naudingumo klasę pagal Lietuvoje galiojančius aktualius statybos techninius reglamentus.
  • Pasyvių pastatų modeliavimas. Planuojant pastatus pagal „Passive house“ instituto sudarytą metodiką, svarbu ne tik siekti privalomo pastato energijos poreikio patenkinimo, bet ir tuo pat metu išsaugoti tinkamą, komfortišką mikroklimatą jo viduje.
  • Dinaminis pastato energijos modeliavimas. Sudarius pastato imitacinį modelį, pastato elgsena yra vertinama trumpu laiko žingsniu (6-10 min), atsižvelgiant į meteorologines sąlygas, pastato užimtumą ir naudojimą, inžinerinių sistemų funkcionavimo logiką bei kitus veiksnius. Tokio proceso metu gaunami duomenys leidžia tiksliai numatyti pastato vidaus mikroklimato parametrus, planuoti viso pastato energijos suvartojimą, įvertinti reikiamus inžinerinių įrenginių parametrus.
  • Pastato atitvarų ir konstrukcinių mazgų šiluminių charakteristikų modeliavimas. Paprastų ir sudėtingų konstrukcinių mazgų ilginių šiluminių tiltelių koeficientų apskaičiavimas, konstrukcinių sprendimų geometrinis optimizavimas, siekiant žemiausios koeficiento vertės turi įtakos pastatų energiniam naudingumui ir padeda išvengti žalos konstrukcijoms.
  • Natūralaus ir dirbtinio apšvietimo modeliavimas. Maksimalus natūralaus apšvietimo panaudojimas, higienos normų tenkinimas, apšvietimo lygis, tolygumas, nepageidaujamas akinimas, spalvų atkūrimo indeksas ir kiti svarbūs rodikliai turi būti vertinami dar prieš rengiant apšvietimo projektus.